Новини
5 лютого до Тарасівської філії завітали представники правоохоронних органів: Остапенко Сергій Олександрович, інспектор ювенальної превенції, та Перебийніс Сергій Андрійович, поліцейський офіцер Узинської громади, Вони провели бесіду з учнями 5-8 класів "Скажи булінгу "НІ!". Зі спілкування з представниками правоохоронних органів учні дізналися, як розпізнати ознаки булінгу, як діяти, якщо вони стали свідками або жертвами цькування, а також як відрізнити звичайний конфлікт від систематичного знущання. Отримані знання допоможуть учням уникнути небезпечних ситуацій, захистити себе та своїх друзів, рідних.
29 січня 2025 року українці відзначають 107-у річницю пам’яті Героїв Крут, чий подвиг став символом незламності та стійкості всього українського народу в боротьбі за незалежність.
В цей день Україна вшановує пам’ять Героїв Крут — молодих українських патріотів, які понад століття тому, у 1918 році, стали на захист незалежності молодої Української Народної Республіки. Ця дата є одним із найяскравіших прикладів героїзму, самопожертви та національної гідності в історії нашої держави.
В цей день для учнів Тарасівської філії було проведено захід-реквієм «Вони обрали Україну. Крути1918».
також учні переглянули відео "Крути: трагедія, подвиг, пам'ять". Учні 5-7 класів заспівали пісню "Герої Крут", яку розучили на уроках музичного мистецтва.
День Собо́рності України — державне свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
Для України соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Тож соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності нації – фундаменту для побудови демократичної держави.
В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього. Тож гасло цьогорічної інформаційної кампанії – «В єдності сила».
Учні нашої філії щоріч в цей день долучаються до створення символічного ланцюга єднання і виконання гімну України. Цьогоріч актив учнівського самоврядування оформили фотодокументальну виставку на тему: «Шляхами державотворення». Для учнів 5-8 класів була проведена година спілкування на тему «День Соборності України – символ єднання українського народу». Учні 1-4 класів малювали малюнки «Я живу в Україні». 8 клас разом зі своїм класним керівником Розгон Л.В. організували й провели рольову гру «Україна – мозаїка культур».
Ця гра дала можливість учням зануритися у багатогранний світ традицій, звичаїв і спадщини різних куточків України та спрямована на розуміння культурного різноманіття країни та усвідомлення її єдності, побудованої на спільних цінностях.
Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть, щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди. З учнями нашого навчального закладу класні керівники провели години спілкування на тему «Традиції святкування Нового року в Україні». Після цього почалося новорічне дійство "Казка під Новий рік", на яке були запрошені батьки та рідні учнів. Звучали пісні, жарти, новорічні вірші, водилися хороводи. На свято завітали казкові герої, які розважали гостей.
День Святого Миколая з нетерпінням чекають діти і дорослі. Адже всі люблять чудеса і вірять у казку. Тому вже традиційно в нашому освітньому закладі 19 грудня відбувалися, а цьогоріч 6 грудня відбулдися різні дива. Для учнів було організовано конкурси та розваги, а потім до дітей завітав Святий Миколай, який сердечно привітав учнів та вчителів із гарним святом. Побажав миру, здоров'я та благополуччя. До дітей звернулася зі словами:
Я святого Миколая
Дуже - дуже добре знаю.
Він на свято в чобіток
Для слухняних діточок
Має у своїй торбинці
Найприємніші гостинці
і потім потішив дітей "миколайчиками", які були передані з любов'ю до дітей Гуманітарним відділом Узинської міської ради. А роль Святого Миколая любязно погодився виконати отець Роман, протоієре́й Тарасівського храму.
Найбільша вдячність від діточок - це їх щирі посмішки та радість в очах.
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні Сили.
6 грудня українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День збройних сил України. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі. Щороку в нашому навчальному закладі відзначається цей важливий день. Цьогоріч відбулися спортивні замагання, пройшов конкурс солдатської пісні. Учні філії ще й відвідали могили загиблих героїв-земляків (випускників нашої школи), вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання та поклали живі квіти.
Свято Андрія – це одне з тих свят, де переплелися християнство та язичництво, тож друга назва цього свята – Калита. Так само називається обрядовий хліб, який випікається в цей день і має форму кола – символ сонця та нескінченності.
Калита (калата, маламай), яка своїм корінням йде в язичництво, випікалася перед святом зимового сонцестояння, саме тому вона має сонцеподібну форму.
Традиційно щороку на свято Андрія, яке цього року припало на 1 грудня, в нашому навчальному закладі влаштовуються вечорниці, на які учні вдягаються у вишиванки, самі придумують розваги, ігри. А яке ж свято Андрія без вареників та кусання калити?!!! Вареники учні варили з батьками, калиту пекли з педагогом-організатором Бойко Л.Л. На наших шкільних вечорницях звучали українські народні пісні, учні розповідали небилиці, які придумували самі. Сміх і веселощі не втихали.
“Клас безпеки” – це ключовий елемент всенародного проєкту в Україні, спрямований на вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту в освітніх закладах. Метою “Класів безпеки” є формування в учнів навичок надання домедичної допомоги та вивчення алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях, що є важливим елементом освітнього процесу.
В Тарасівській філії силами вчителів було створено "Клас безпеки", відкриття якого відбулося 6 травня 2024 року. У цьому контексті, “Клас безпеки” виступає не лише як навчальний простір, але й як засіб формування у дітей необхідних навичок та знань для подолання надзвичайних ситуацій.
В класі проводяться бесіди, години спілкування, уроки з основ здоров'я, добробуту та безпеки, зустрічі з військовими та правоохоронцями,
З 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
27 листопада практичний психолог філії Донченко Ю.В. провела інформаційну годину спілкування на тему «Чуйність і доброта – два крила, на яких тримається людство». А також провела анкетування учнів щодо виявлення насильства в сім’ї та школі.
У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. 31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
Масовий голод 1932-33 років зачепив більшість українських регіонів. Майже в кожній родині є старші члени родини, які зберегли пам'ять про страшну трагедію. А завдання сучасних українців - передати знання про Голодомор майбутнім поколінням.
У нашому навчальному закладі відбулася година-реквієм "Вогонь скорботи навіки...". Учні читали вірші, присвячені жертвам голодомору, переглянули документальний фільм "Без війни, без вини... Голодомор." Хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв голодомору. Вдома приєдналися до акції "Запали свічку!"
Із цькуванням у школі стикався мало не кожен учень: невинні жарти часто переростають у серйозні проблеми у стосунках із однокласниками. Як правило, школярі не знають, як боротися з агресорами, а батьки не завжди розуміють, як допомогти зупинити булінг у школі. Про це говорилося з учнями Тарасівської філії на зустрічі-тренінгу із соціальним педагогом Івченко С.В.
Вона пояснила учням сутність, способи розпізнавання та протидію булінгу. Ознайомила з дієвими способами профілактики цькування.
Зустріч-тренінг було підпорядковано меті викорінення цькування в філії..
Допомагати нашим воїнам — це найменше, що ми можемо зробити для тих, хто щоденно бореться за наше мирне сьогодення і щасливе майбутнє у рідній країні. 11 жовтня у стінах нашого закладу відбувся осінній благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Варто зазначити, що проведення благодійних ярмарків вже стало гарною традицією для нашого ліцею. Спортивний зал нашої школи перетворився на справжній ярмарковий майданчик, де панувала дружня та патріотична атмосфера. Торгівлі смаколиками традиційно передувала концертно-розважальна програма. А потім учні пропонували домашню випічку, вареники та пампушки, різноманітні смаколики, а також поробки, картини, прикраси, виготовлені власноруч. Наш ярмарок був успішним. Зібрані кошти будуть спрямовані на закупівлю необхідних засобів для наших захисників
Хелловін вважається одним із наймістичніших днів у році. Згідно з повір’ями, саме в цей час на вулицях гуляє всіляка нечисть, яка шукає собі легку здобич, і тому зло потрібно відлякати. Учні Тарасівської філії із задоволенням відзначають цей день, а дорослі та батьки допомагають їм організувати цікаві заходи та створити костюми для образів.
Загалом, діти не дуже задумуються над значенням цього дня, їх приваблюють страшилки, а ще можливість одягнути яскраві костюми та нафарбувати обличчя. Головне, проявити креативність, а цього у дітей та їхніх батьків вистачає.
В цей день на кожній перерві для учнів філії проводилися конкурси, ігри, флешмоб.
27 жовтня всесвітове українство відзначає День української писемності та мови. У цей день вшановується пам’ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
Колектив та здобувачі освітиТарасівської філії приєдналися до святкування Дня української писемності та мови з особливим запалом: разом взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності , доводячи свою віру в важливість збереження та розвитку рідної мови.
Під час цього святабула проведена цікава вікторина з української мови, яка показала знання здобувачів освіти та підтримку мовної ідентичності. Всі учасники заходу висловили любов до рідної мови, а також активно поширювали інформацію про цей важливий день, щоб надихнути інших долучитися до збереження та популяризації української мови.
Нам важливо пам'ятати, що українська мова – це не просто інструмент спілкування, але і наша історія, культура та ідентичність. І святкування Дня української писемності та мови надає нам чудову нагоду звернути увагу на цю надзвичайно важливу складову нашого спільного успіху. Нехай українська мова завжди залишається нашим духом, душею і піснею, що об'єднує нас і надихає на досягнення перемог.
Після проведення благодійного ярмарку кошти були спрямовані на підтримку воїнів ЗСУ. Були закуплені необхідні товари та продукти, а кошти, які залишилися передали волонтерам, які роблять закупівлю деталей для дронів. Спасибі усім небайдужим за внесок. Коробки зі смаколиками були передані односельцям, що знаходяться на передовій Слава ГЕРОЯМ!
Після всіх заходів, які були приурочені Дню захисника та захисниць України всі смакували козацькою юшкою та кашею, зварені на відкритому вогні.
До козацьких змагань та конкурсів в цей день долучилися й дівчатка. Вони активно брали участь навіть у змаганнях, які були сплановані для хлопців.
1 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. У цей же день відзначається День українського козацтва та День захисника України. У Тарасівському ліцеї теж стало традицією проводити День козацтва, бо ми також часточка нашої країни, і маємо завдання – відроджувати й примножувати наші традиції. От і цей рік не став виключенням. Ряд заходів до Дня українського козацтва та Дня захисника та захисниць України було проведено в нашому навчальному закладі: година спілкування «А ми тую козацькую славу збережемо!», квест “Козаку найліпше – воля, козаку найкраще – честь”, спортивно – пізнавальна розвага «З глибин сторіч козацький клич».
20 вересня в Тарасівському ліцеї відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню миру, під гаслом "Миру в Україні - бути!". Було проведено по класах години спілкування "Що для мене мир". Учні виготовляли лепбуки, створювали плакати, розгадували кросворди, до слова мир створювали асоцітивний кущ та сенкан, провели флешмоб. Традиційно відбувся конкурс малюнків на асфальті.
МИРУ В УКРАЇНІ - БУТИ!!!
У рамках Олімпійського тижня – 2024 в Тарасівській філії ОЗЗСО "Узинський ліцей "Успіх" було організовано вчителем фізичної культури Дударем В.О. спортивні змагання між учнями 5-8 класів під гаслом “Здорові діти – здорова нація!”.
Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості. На Єдиному Олімпійському уроці отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
До Олімпійського тижня долучились і учні початкових класів, взявши активну участь у фізкультурному флешмобі-руханці “Дружні, спритні і спортивні!”, яка мала на меті пропагувати серед дітей здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.